art science tech— nology

Responsive Image

Artful Thinking Workshop

“Yaratıcılık doğuştan gelen bir şans değil, kazanılması gereken bir yetkinliktir”.

bang.Prix platformu ve destek programlarının yürütücülüğü ArtBizTech tarafından gerçekleştirilmektedir. ArtBizTech seminerler, eğitimler ve workshoplar yoluyla şu ana kadar, farklı sektörlerden 1.000’den fazla iş ve teknoloji uzmanının Artful Thinking yaklaşımını kullanarak yaratıcı düşünme yetkinlikleri kazanmalarına ve yenilikçi ürün, servis, ve deneyimler geliştirmelerine destek oldu.

ArtBizTech’in, Amazon.com’da yayınlanan “Design Thinking Methodology” ve “Artful Thinking” isimli iki kitabı bugüne kadar Amerika, Fransa ve Japonya gibi ondan fazla ülkede on binlerce okuyucuyla buluştu.

İLHAM ALIN

– Pablo Picasso, Leonardo Da Vinci, Salvador Dali ve Van Gogh gibi sanatçılar iş ve teknoloji uzmanı olsa nasıl olurdu sorusunun cevabını Artful Thinking pratikleri ile deneyimleyin.

– İş ve teknoloji dünyasındaki profesyoneller olarak entelektüel gelişiminizi hızlıca artıracak temel sanat bilgilerini edinin.

– Müze ve sanat galerisi ziyaretlerinizden daha fazla keyif almanın ilk adımlarını atın.

ÖĞRENİN

“Gerçek yolculuk, yeni yerler keşfetmenin ötesinde yeni gözlere sahip olmakla başlar” – Marcel Proust

– Yaratıcı düşünme için gerekli olan yetkinliklerinizi Harvard ve MIT gibi önde gelen akademik kurumların önerdiği Artful Thinking (sanatsal düşünme) pratikleri ile geliştirin.

Yaratıcılık (Creativity)

Farklı Düşünme (Thinking out of the Box)

Görsel Düşünme (Visual Thinking)

Doğru Soruları Sorma (Asking the Right Questions)

Gözlemleme (Observation)

Patern Yakalama (Pattern Recognition)

Empati (Empathy)

Bağlamsal Düşünme (Contextual Thinking)

Konsept Oluşturabilme (Conceptual Thinking)

– Her seviyedeki iş ve müşteri ihtiyacı, fırsatı ve problemine yönelik yenilikçi çözümler geliştirilirken Artful Thinking metodolojisi ve yaklaşımından nasıl yararlanabileceğinizi öğrenin.

– En inovatif kurumlarda yaratıcı çözüm fikirleri geliştirme aşamasında kullanılan tekniklerle; Design Thinking, Lean Startup ve Agile gibi yenilikçi ürün ve servis geliştirme metodolojilerinin etkinliğini artırmak için Artful Thinking perspektiflerinden nasıl yararlanabileceğinizi uygulamaları olarak deneyimleyin.

– Duyusal ve sezgisel sensörlerinizi açıp, derin içgörüler yakalayıp, bunları önyargılarınızdan bağımsız bir şekilde anlamlandırıp, yenilikçi fikirlere nasıl dönüştürebileceğinize yönelik ipuçları edinin.

– Yeni nesil teknolojilere (Web3, AI, Blockchain, NFT, Metaverse, IOT,…) yönelik dünyadan en yaratıcı uygulama örnekleri ile tanışın.

UYGULAYIN

– Uluslararası Artful Thinking pratiklerini uygulayarak gerçek bir Harvard vaka analizi üzerinde yaratıcı fikirler geliştirin.

*** Workshop’lar hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilir; ArtBizTech Instagram sayfası üzerinde bugüne kadar gerçekleştirilen workshop’lar ile ilgili paylaşımları inceleyebilirsiniz.

Kayıt Formu

Tel: 0 212 809 24 56

Email: info@bangprix.org